Tagasivaade 2021. aastale

1/4/2022


 

Seljataha on jäänud teguderohke 2021. Futuclassi jaoks on olnud produktiivne ja edukas aasta, kus meie pakutavad tooted olulisi edasiminekuid tegid. Lisaks Futuclassi Õpetajate portaalile, uutele õpimoodulitele ja tunnikavadele mahtus meie aastasse veel palju huvitavat! Kõigest lähemalt siin kokkuvõttes.
  Environment Progress copy.webp

Futuclassi koolikomplekt - koolid küsisid, meie tegime

Eesti koolide suurel nõudmisel hakata kasutama virtuaalreaalsust nii, et nende jaoks riist- ja tarkvara ühe paketina kooli sisse ostetakse, tõime turule VR koolikomplektid. Ühes Futuclassi koolikomplektis on:

 • VR-peaseade

 • eestikeelsed Futuclassi VR-õpimoodulid

 • üle 20 teiste stuudiote õppemänge, mida erinevates õppeainetes kasutada

 • ligipääs Futuclassi Õpetajate portaalile

 • tunnikavad individuaalseks õppeks ja VR-seadmega grupitööks


   

Futuclass Oculus Quests.webp

Selliseid pakette jõudis septembrikuus Eestis kaheksasse kooli, kokku üle 60 seadme. Lisaks on sellest aastast saadaval hariduslikku VR-sisu ka muudes õppeainetes peale keemia ja füüsika. Sõlmisime koostöökokkulepped Swedbanki, Mondo ja Päästeametiga. Neil kõigil on arendatud eestikeelsed VR õppe- või treeningrakendused, mis nüüd Futuclassi kaudu oma tee Eesti koolidesse leiavad. Rohkem saab lugeda partnerite VR-rakendustest meie järgmises uudiskirjas, aga kui sa oodata ei jõua, siis kirjuta meile.
  headsets sold (1).webp


 

Futuclass on nüüd kättesaadav kolmel platvormil!

Kui 2021. aasta sügiseni oli Futuclass suuremale ringile avalikult leitav ainult Steami platvormil, siis nüüd oleme kättesaadavad lausa kolmel platvormil:

*Pico Neo 2 seade on võrdväärne analoog Oculus Quest peakomplektidega.

 

92.webp


 

Õpilaste VR-mängude tulemused on nüüd õpetajatele nähtavad

Valmis Futuclassi Õpetajate portaali esimene versioon. Üks osa meie meeskonna igapäevasest tööst on arendada VR-õpisisu ehk õpimooduleid, mida õpilased teema omandamiseks läbi mängida saavad. Õpetajad pole seni peale töölehtede otsest tagasisidet saanud, kuidas õpilastel sooritus välja tuli. Varsti on see Õpetajate portaalis väga mugavalt võimalik!


 

Screenshot 2022-01-03 at 17.11.20.webp


 

Õpetajate portaal asub aadressil portal.futuclass.com, kuhu õpetajad saavad oma kontoga sisse logida ning Futuclassi VR-tunde juhtida. Põhilised on kolm funktsionaalsust:

 • Ülevaade Futuclassi õpimoodulitest

 • Võimalus veebis õpilaste VR-tundide tulemusi näha

 • Mugav ligipääs tunnikavadele, testidele ning VR juhendmaterjalidele


   

Screenshot 2022-01-10 at 17.46.23.png


 

Priit Pullerits käis meil külas, et uurida VR-prillide ja virtuaalmaailma kohta

"Eestlased loovad võimalust ajas ja ruumis rännata" on see, kuidas virtuaalreaalsuskogemusi kokku võeti. Artikkel on loetav siin. Postimehes ilmunud pilt toob välja, kuidas virtuaalreaalsusprillid töötavad ja miks on neil kaamerad ning muud sensorid.

1641556799919.webp


 

Loomingurikas aasta

Aasta esimesel ja viimasel kvartalil keskendusime uute õpimoodulite väljatöötamisele. Valmis lausa kaheksa uut õpimängu. viis neist on hargneva narratiiviga interaktiivsed kogemuslood füüsika teemal ning kolm keemia õpimängud. 2021 modules.webp


 

Alloleval pildil on näha, kuidas sätime üles võttepaika füüsika katsete filmimiseks 360 kaameraga. Arnold Rein Tatunts, meie õpisisu disainer oli selle projekti asendamatu eestvedaja. 20210930_165546.webp
 

Lisaks sisule hakkasime sel aastal prototüüpima ja testima ka AR ehk liitreaalsuse õpirakendust reaktsioonivõrrandite tasakaalustamise õppimiseks. Mõte on lihtne - tahvelarvuteid ja nutitelefone on koolides laiemalt kasutusel ehk rakendusel on suur potentsiaal levida.

Testtunnid läksid kenasti ning kogu projektist valmis ka magistrant Rolandi lõputöö. Praegu on projekt pausil, sest hindame oma suurimaks leivanumbriks ikkagi VR-õpisisu. Isoleeritus ja fookus VR maailmas on suur eelis ja põhjus, miks VR-õpisisu loomist liitreaalsusele eelistame.
 

image.jpeg


 

Õpetajate algatusel loodud grupitöö tunnikavad

Paljudes koolides ei ole VR-seadmeid nii palju, et kõik õpilased saaksid korraga mõnd õpimoodulit läbi mängida. Selle tarvis võtsid agarad Futuclassi kasutavad õpetajad probleemi enda lahendada ning kirjutasid tunnikavad põhimõttel, kus õpilased peavad VR-seadmeid gruppide peale jagama. Sellised grupitöö tunnikavad on praegu olemas järgnevatel Futuclassi õpimoodulitel: soolad, vesinik ja hapnik ning reaktsioonivõrrandite tasakaalustamine. Aitäh, Krista Kõiv, Merit Eier ja Katrin Soika!

LessonPlan.webp


 

Alloleval pildil on näha Gustav Adolfi gümnaasiumi keemia tund, kus gruppides tööd tehakse niimoodi, et õpilastel tuleb seadmetes kordamööda ülesandeid tuleb lahendada.

Screenshot 2022-01-07 132102.webp


 

Ja mis Futuclassi kunstnikud eelmisel aastal tegid?

Sisu kõrval valmis Futuclassile ka uus virtuaalne keskkond. Ruum on loodud sõbralikuks ja avaraks. On oluline, et ruumid, kus õpilased virtuaalreaalsuses viibivad, oleks kutsuvad ja ilusad, kuid mitte liiga huvitavad, et vältida kognitiivset üleküllust. Põhifookus virtuaalreaalsuses viibides peab jääma õpimooduli töölauale ja ülesannetele!
 

Environment Progress.webp


 

Futuclass sTARTUp Day'l

Osalesime tiimiga 2021. aastal sTARTUp day'l, kus külastajad said Futuclassiga tutvust teha ja tiimiga juttu puhuda.

IMG_20210826_115033.webp
 

Virtuaalreaalsus (VR) hariduses Facebooki grupp

Selleks, et teadmus, kogemus ja mõtted vahetuks, aitasime käima lükata FB grupi, mis koondab haridusinimesi, kes virtuaalreaasuse vastu huvi tunnevad. Grupis on natuke alla 200 inimese, kuid kasulikke teemasid on juba palju! Kui tunned, et kuulud sihtgruppi, siis liitu!

Screenshot 2022-01-07 133748.webp


 

Futuclass ERR uudistes

Parksepa kool tutvustas Aktuaalse Kaamera uudistesaates oma kooli õpetajate ja õpilaste kogemust virtuaalreaalsusprillide klassiõppes kasutamisel. ERR meediakajastus liikuvas pildis polnud ainuke, neid oli palju, üks näiteks Eesti Virtuaal- ja Liitreaalsuse Assotsiatsiooni loomise raames valmis tehtud hariduslikke virtuaalreaalsusrakendusi tutvustav videoklipp.
  Screenshot 2022-01-06 140710.webp


 

"Virtuaalreaalsus (VR) hariduses" veebiseminar ja koolitused õpetajatele

Vahetult enne jõuluvaheaega korraldasime veebiseminari, mille sisu oli järgnev:

 • Mis on VR? 3DOF vs 6DOF. Peamised kasutusvaldkonnad
 • Koolide kogemuslood (Parksepa keskkool, Ene Veberson ja Vändra gümnaasium, Merit Eier)
 • Õpilaste kogemus Futuclassiga
 • Saadaolevad VR-rakendused erinevate õppeainete jaoks
 • Futuclassi koolikomplekti tutvustus
 • Levinumad probleemid vieruaalreaalsuse õppetöös kasutusega + lahendused


  virtuaalreaalsus hariduses webinar.jpg


 

Läbi aasta õnnestus meil osa võtta või ise käed külge panna mitmele koolitusele

Tublid õpetajad said VR-prillid pähe ning sisuga tutvuda. Allolev pilt on Tartu Kivilinna koolis toimunud koolitusest, kus mitmed Klass+ projekti kaudu VR-prillid saanud koolide õpetajad tutvustasid enda loodud õpisisu ja tunnikavasid. Väga huvitav oli kuulata, kuidas "külma vette visatud" õpetajad oma ujuma õppimisest suure entusiasmiga rääkisid.

IMG_20211026_130001.webp


 

Futuclassi tiim laias maailmas

Meil on tavaks saanud, et umbes korra kvartalis käime nii-öelda töölaagris. See tähendab, et rendime maja, kus ühendame töö ja puhkuse. 2021. aastal käisime kaks korda "töölaagris" Ottepääl ja ühe korra Pärnus. Aga mitte ainult lulli löömas, vaid pikalt ööni välja koodi kirjutamas ja uut õpisisu loomas.

IMG_20201214_145208.webp


 

Lõpetuseks siia pilt sellest, kuidas (vasakult) Kristen, Tuuli, Karl ja Märt Futuclassi lipu viie kilomeetri kõrgusele viisid. IMG_8657.webp 5138 m Mt.Ararat


 

Aitäh kõigile, kes meiega selle teekonna kaasa sõitnud on! 2022 tuleb veel kõrgema lennuga!